Miks kasutada reisipõlvikuid?

KELLELE?

Reisipõlvikud on mõeldud inimestele, kes oma töö või elustiili tõttu on sunnitud tihti lennuki, auto, rongi või bussiga sõitma.

KUIDAS TOIMIB?

Erineva elastsusega niitidest kootud ravisukad võimaldavad pidevat ja tulemuslikku mikromasaaži jalgadele, leevendades raskus- ja väsimustunnet.

Reisipõlvikutel on  kompressioon hüppeliigese kohal (14-17 mmHg, 100DEN), mis surub vere jalgadest ülesse südame suunas, põlvikud toetavad jalgu, hoiavad ära  väsimuse ja tursed ennetades veenitromboosi.

MIS ON TROMBOOS?

Tromboos on veresoonte ummistus, mis on põhjustatud vere hüübimisest veresoone sees.

Kui hüüve tekib veenis, siis on tegemist venoosse tromboosiga. Üks sagedasemaid venoosseid tromboose on süvaveeni tromboos, kus verehüüve tekib sügaval lihaste ja luude vahel asetsevates veenides. See hüüve takistab verevoolu südame suunas ning tekib venoosne pais, jäse läheb tursesse ja hakkab valutama. Lisaks sellele võib osa trombist veenis lahti tulla ja kanduda verevooluga läbi südame kopsuarterisse, mille tagajärjeks on kopsuarteri trombemboolia.

KUIDAS ON OMAVAHEL SEOTUD REISIMINE JA VENOOSNE TROMBOOS?

Veenitromboos ei ole pelgalt lennuki turistiklassi probleem, vaid ohustab kõiki pikamaareisijaid.

Pikkadel lennureisidel, mis kestavad enam kui 6 tundi, on reisijad sundasendis ja istme serv surub põlveõndla veenile. Seega aeglustub verevool südame suunas ja aeglustunud verevoolu tingimustes aktiveerub trombide teke. Teiselt poolt on ainult lennureisile iseloomulik nähtus lennuki salongi õhurõhk, mis vastab tingimustele kõrgmäestikes 1800-2200 meetri kõrgusel, mis omakorda aktiveerib trombide tekke.

KAS MINA KUULUN  RISKIGRUPPI?

Lennureisiga seotud tromboosist on enim ohustatud reisijad, kellel on olemas üks või mitu riskifaktorit. Riskifaktoriteks on vanus üle 40 aasta, ülekaal, suitsetamine, hiljutine operatsioon, samuti pikkus üle 190 cm ja alla 160 cm.

Naiste puhul on omaette riskifaktoriteks suukaudsete antibeebipillide kasutamine ja hormoonasendusravi. Lisaks on riskifaktoriteks aktiivne pahaloomuline kasvaja või krooniline südamepuudulikkus ning eelnev tromboosiepisood.

Keskmise tromboosiriskiga reisijatele (ülekaalulised, suitsetajad, rasedad, operatsioonijärgsed) soovitatakse kanda kompressioonpõlvikuid (sukki), mille rõhk hüppeliigese kohal on 14-17 mmHg. Kõrge riskiga reisijatele (olnud tromboos, pahaloomulise kasvaja olemasolu, geneetline soodumus tromboosiks) soovitatakse lisaks reisipõlvikutele enne reisi verevedeldaja kasutamist. Aspiriinist, mida laialdaselt kasutatakse just arteri tromboosi puhul, ei ole veenitromboosi ennetamiseks kasu.

MIKS JUST SCUDOTEX REISIPÕLVIKUD?

Kerge kompressiooniga reisipõlvikud, 14-17 mmHg, on elegantsed, põlveni ulatuvad, järk-järgulise elastsusega põlvikud, 100 DEN. Kerge surve toetab jalgu hüppeliigese kohal ning hoiab ära väsimuse ja tursed, ennetab veenitromboosi. Sobib inimestele, kes reisivad palju lennukiga, autoga, rongiga või bussiga, kus jalaruum on väike. Eriti soovitatakse lennureisijatele, kuna vähendavad trombitekke riske, mis on seotud lennuki salongi õhurõhuga.

KUIDAS VALIDA?

Reisipõlvik valitakse jalanumbri järgi. Suurused: I-IV;  värvid: must, sinine,  ihuvärvi.

Vaata ScudoTex põlvikute valikut SIIT!